برگزاری جلسه ای به منظور بررسی و ایجاد زمینه های تعامل و همکاری در حوزه های هنری، ادبی، فرهنگی و پژوهشی

۱۴۰۲/۰۶/۱۸ ۱۰:۴۰

نوشته شده توسط مدیر2 مدیر2 در شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ ساعت ۱۰:۴۰

رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران

شناسایی مستعدین، نخبگان و سرآمدان فرهنگی، هنری و ادبی استان

مشارکت و همکاری حوزة هنری استان در برگزاری همایش نکوداشت ملّی علامه ذوالفنون 

به گزارش ادارة روابط عمومی و ارتباط با رسانه بنیاد نخبگان استان مازندران، جلسه ای به منظور بررسی و ایجاد زمینه های تعامل و همکاری در حوزه های هنری، ادبی، فرهنگی و پژوهشی فی مابین بنیاد نخبگان استان و حوزة هنری مازندران رأس ساعت 8 صبح امروز (12 شهریورماه جاری) با حضور آقای دکتر محمد آزادبخت، رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران و آقای مهدی معصومی گرجی رئیس حوزة هنری استان در محل حوزة هنری برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، آقای دکتر محمد آزادبخت گزارشی از اهداف، مأموریت ها و حمایت هایی که بنیاد ملّی نخبگان به جامعة نخبگانی کشورارایه    می نماید، بیاناتی را مطرح نموده و خواستار استفادة حداکثری مستعدین و سرآمدان هنری و ادبی استان از این ظرفیت ها شدند. همچنین مقرر شد حوزة هنری استان، اسامی سرآمدان و نخبگان ادبی و هنری استان را در اختیار بنیاد نخبگان قرار داده تا پس از بررسی های لازم به عنوان نخبگان بومی در سامانه بنیاد نخبگان استان ثبت گردد.

در ادامة این جلسه، آقای دکتر محمد آزادبخت دبیر همایش ملّی علامه، گزارشی از تاریخچة شکل گیری این برنامة فاخر و مجموعة عملکردها، اقدامات و فعالیت هایی که از شروع اجرای این برنامه (20/02/1400) تاکنون در دو بخش همایش و تکریم آثار علامه (در ثنای آفتاب حسن) صورت گرفته بود، ارایه نموده و انتظارات بنیاد نخبگان از حوزة هنری  جهت مشارکت، همکاری و ارتقای این همایش، مواردی را بیان فرمودند.

در ادامه، آقای مهدی معصومی گرجی رئیس حوزة هنری استان ضمن به فال نیک گرفتن این جلسه جهت شناسایی و توانمند سازی مستعدین و نخبگان هنری توسط بنیاد ملّی نخبگان، در خصوص نقش و جایگاه برجستة علامه حسن حسن زاده (ره)، این شخصیت ممتاز جهان اسلام، بیاناتی را مطرح نموده و فرمودند: آثار علامه حسن زاده (ره) باید به زبان علمی و هنری تدوین شود تا نسل جوان و نخبگان کشور شناخت بیشتری از ابعاد مختلف زندگی علمی، الهی و معنوی آن انسان وارسته بدست آورند.    

رئیس حوزه هنری مازندران در ادامه خاطر نشان کرد: بعد از رحلت علامه ذوالفنون حسن زاده آملی(ره) حوزه هنری مازندران اثرات هنری نظیر خوش نویسی کتاب الهی نامه و اشعار علامه حسن‌زاده و همچنین موشن گرافی، فتورمان و پوستر موشن را تولید و به نمایش عموم مردم به ویژه علاقه‌مندان به ایشان گذاشت. همچنین مقرر شد حوزة هنری استان در روز برگزاری همایش ملّی علامه ذوالفنون که در روز چهارشنبه مورخ 5 مهرماه جاری در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می گردد، نسبت به برپایی نمایشگاه خوش نویسی و نگارگری از سخنان و آثار علامه در قالب تابلو مشارکت و همکاری نماید.

در پایان این نشست، یک اثر خوشنویسی تولید حوزه هنری از کتاب الهی نامه علامه حسن زاده آملی(ره) به رییس بنیاد ملّی نخبگان مازندران اهدا گردید.

دانلود ضمیمه 1دانلود ضمیمه 2
اخبار

بازخورد

نظر شما چی هست؟ بر روی ستاره های مورد نظرتون کلیک کنید.

0
  • Review rating
  • Review rating
  • Review rating
  • Review rating
  • Review rating
میانگین نمرات

دیدگاه ها (0)

تاکنون دیدگاهی منتشر نشده است. شما اولین نفر باشید!

ارسال یک دیدگاه